Іноземні ЗМІ: сумнівні санкції Заходу

Нові санкції Заходу, безлад на сході України, реверсні постачання газу зі Словаччини та реакція Німеччини на арешт місії ОБСЄ – в огляді іноземної преси 29 квітня.

Несуворі санкції

Останні санкції США і Європи проти російських урядовців та бізнесменів, які очікувалися ще тиждень тому, не виправдали сподівань українського уряду та багатьох членів Конгресу США, пише Wall Street Journal.

І хоча російська економіка ослабла протягом останніх місяців через кризу в Україні, Московська біржа відчула сплеск в понеділок бо, за словами експертів, інвестори зрозуміли, що нові санкції не такі суворі, як очікувалося.

Білий Дім увів санкції проти двох російських бізнесменів, які “асоціюються” з Путіним і Кремлем – керівника корпорації “Ростех” Сергія Чемезова та голови компанії “Роснефть” Ігоря Сечіна. Європа, в свою чергу, утрималася від включення оточення Путіна до чорного списку через юридичні, дипломатичні та економічні міркування, пише автор.

“У Європі ще досі забагато нервовості щодо цього напрямку”, коментує видання європейського високопосадовця, “задіяного в європейському діалозі щодо санкцій”.

“Вони не хочуть палити мости з Кремлем”, – додає джерело.

Видання також вважає, що “нові санкції продемонстрували провал домовленостей досягнутих 17 квітня у Женеві між США, Європою, Росією і Україною, метою якої була де-ескалація напруги в останній.”

Насильство і безлад

У той час, коли США і Європа вводять нові санкції проти Росії, “насильство і безлад не стихають у східній Україні”, пише Independent, коментуючи захоплення адміністративної будівлі, обстріл аеропорту та спробу вбивства мера в регіоні.

Спроба вбивства мера Харкова Геннадія Кернеса викликає побоювання, що публічні особи стають мішенями, вважає видання.

Ситуація в Харкові стабілізувалася протягом кількоз тижнів після перших зіткнень між проросійськими демонстрантами, зазначає автор і додає, що розхитування ситуації покладе додатковий тиск на скупі ресурси української влади у її спробах впоратися із конфронтацією на сході.

Жорсткіша реакція

“Спектакль” за участю німецьких офіцерів яких утримують під арештом і демонструють перед ТВ-камерами у східній Україні може спровокувати жорсткішу реакцію Німеччини на ситуацію в країні, пише Telegraph.

Попри небажання протистояти пану Путіну через кризу в Україні, уряд Ангели Меркель гнівно відреагував, коли проросійські повстанці показали спостерігачів ОБСЄ перед камерами, назвавши їх дії “взяттям заручників” та “огидним спектаклем” та вимагаючи негайно їх відпустити.

Дотепер Німеччина стримано висловлювалася щодо України, додає видання. Німецький уряд неохоче застосовував економічні санкції проти Росії та виступав проти демонстрації сил НАТО. Проте після того, як спостерігачів вивели перед камерами, мова Берліна стала жорсткішою.

Росія хоч і підтримує повстанців, та достеменно невідомо скільки саме контролю вона має над ними. Цього разу речник пані Меркель поклав усю відповідальність лише на Москву, додає автор.

Акуратний реверс

Експерти по-різному поставилися до рішення Словаччини частково замінити Україні російський газ власними реверсними поставками, пише “Независимая газета”.

Деякі експерти певні, що газ зі Словаччини підірве позиції Газпрому, інші навпаки вбачають тут вигоду для Росії, бо тепер європейці візьмуть на себе ризики неплатежів української сторони за газ.
Словаччина планує поставляти в Україну близько 8 млрд кубометрів газу на рік, а Київ волів би отримувати більше, вважає автор.

“Однак Словаччина не має наміру підривати власні домовленості з Газпромом”, – пише видання. Акуратність Братислави підтверджують словацькі і російські експерти.

Перші кажуть, що “Словаччина опинилася перед нелегким вибором: підтримати економіку України під тиском Євросоюзу, чи відстояти інтереси власної держави”. Російські аналітики кажуть, що “Словаччина абсолютно не зацікавлена сваритися з Газпромом”, тому в країні до питання реверсу підходять дуже обережно.

Та конфлікту, схоже, не уникнути, підсумовує видання. Москві справді може не сподобатися угода між Словаччиною і Україною.

Огляд підготувала Мирослава Сиволап, Служба Моніторингу ВВС

You may also like...

0 thoughts on “Іноземні ЗМІ: сумнівні санкції Заходу”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *