Історія

Організація Українці Греції виникла після протестів на Афінському майдані. Однодумці Європейського вибору об’єдналися в змаганні за незалежність України в революції гідності. 23 лютого ми зареєстрували статут організації, де окреслили свої цілі в цьому процесі.

Війна розв’язана режимом Росії ще більше об’єднала українців , та нас українців діаспори. Лозунг Україна понад усе став домінуючим. Ми, стоячи на площі Сінтагма, збирали гроші на самооборону Майдану в Києві наче передчуваючи трагічні події Небесної сотні. Гроші ми послали 9 січня(1200є), намагаючись зміцнити сили оборони Київського майдану. Після 21 січня стало зрозумілим, що треба переформувати зусилля. Другу суму (3000є)ми зібрали і вислали на Міністерство Оборони сподіваючись, що анексія Криму і війна на Донбасі це не надовго. Акцією, яку ми підготували, було об’єднання українців для святкування 200 річчя Шевченка. Ми запросили всіх взяти участь і ці святкування стали віховими в історії української діаспори Афін.

Розповсюдження знань про Україну почалось і з пікетів Російського посольства, інтерв’ю на телевізійних каналах Греції, а також через інтернет-сторінку www.ukraintsigr.com товариства та соціальних мережах. Вже зараз у нас тисячі прихильників як у Греції так і серед діаспори в світі.

Ми намагаємось поширювати знання і про програми та допомоги в Греції, про закони та легалізацію, про пільги і права. На початку ми допомагали нашим членам і прихильникам здавати документи, тепер ми тільки консультуємо як меншими коштами це зробити.
В травні місяці після президентських виборів Голова товариства Оксана Киценюк-Ревага була відряджена на зустріч з представниками уряду, де підняла нагальні проблеми виготовлення паспортів, школи, пенсій та негативів життя діаспори. Вона від імені товариства поклала квіти на Майдані в ротонді на площі Незалежності. Наші представники в розмові з послом досягнули домовленостей про вечірній прийом у консульстві по запису таким чином сприяючи спрощенню обслуговування українців, які працюють в години ранішнього прийому. Саме підняті в Києві питання участі нелегалів у здійсненні свого виборчого права та на виготовлення паспорту, що раніше викликало зловживання, привело до спрощення та зменшення об’єму документів, що складались на виготовлення паспорту.

На день Незалежності 24 серпня відзначаючи цей знаменний день ми підготували виступи з роздачею пам’ятних футболок. Діти і молодь декламували вірші. Підтримуючи марш миру що відбувся в Москві 21 вересня ми разом з іншими організаціями вийшли на мітинг на площу Сінтагма і намагалися об’єднати необ’єднане.

Зараз на часі об’єднатися довкола позачергових парламентських виборів і зробити так щоб з 9626 реальних виборців громадян України, що перебувають на території Аттики, бо їх в Греції близько 17500, проголосувало хоча б 8000, а не 2200 як на президентських виборах. За свідченнями наших представників, щоб не стояти в черзі треба прийти після 16.00 години!
Випуск газети, де українець міг би ознайомитись з актуальними подіями і цікавинками міг би стати ще одним вкладом у зміцнення позицій діаспори в Греції. Молодь повинна гуртуватись, а не роз’єднюватись, бо саме вона є гідним продовженням нас та поборенням заробітчанської психології, що жити будем потім. Жити потрібно вже і будувати наш спільний дім Україну та Грецію. Те, що ми Українці повинно формувати у нас  гордість і почуття обов’язку. Хто коли не ми? Україна понад усе!